Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Про нововведення розповідає нашим читачам головний спеціаліст відділу правопросвітництва Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Кирдан.
Даний нормативно-правовий акт вносить зміни до статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Передбачена адміністративна відповідальність за перебування в громадських місцях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту.
Це, зокрема, респіратори або захисні маски, які належним чином закривають ніс та рот.
Такі маски можуть бути виготовлені самостійно.
Громадське місце — частина будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно…, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони (Закон України від 22.09.2005 № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення»).
Санкція статті: накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 255 гривень.
Зміни також внесені і до статті 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Поліцейські мають право на місці за вчинення адміністративного правопорушення складати постанови про стягнення штрафу. Такі штрафи стягуються у передбаченому законом розмірі.
Стягувати кошти поліція має право за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.
Закон спрямований на запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, серед населення України.